Zet Mobil Aksesuar Kap

Telefon Kabı

Her tarza uygun birbirinden farklı ve özel tasarım telefon kapları Zet.com’da. Sen de her daim elinde taşıdığın telefonunun stilin ile uyum sağlamasını istiyorsan senin için seçtiğimiz telefon kabı modellerini hemen incele!

Detaylı Filtrele

3ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
Cihaz Tipi
/ 1

Neden Telefon Kabı Kullanmalıyız?


Günün % 90’ında elimizde olan, e-posta göndermek ya da kontrol etmek, sosyal medyada gezinme, alışveriş yapmak ya da gazete okumak için veya fotoğraf çekmek için bile artık başka bir eşyaya gerek duymuyoruz. Elimizdeki küçücük alet bilgisayarımız, gazetemiz, fotoğraf makinemiz olmuş durumda. Gazete almak yerine online gazeteleri işe giderken telefondan okumayı, ağır fotoğraf makinelerini taşımak yerine de çekim kaliteleri neredeyse iyi bir fotoğraf makinelerine eşdeğer olan telefonlar ile günü geçiriyoruz.

Her işimizi kolaylıkla yapabildiğimiz ve özellikle son zamanlarda bütçeleri hayli zorlayan telefonları telefon kabı olmadan kullanmak artık oldukça riskli. Çünkü düşme ve çizilmelere karşı önlem almazsak birçok dokunmatik telefonun ön kısmı tamamen cam olduğu için tamir ettirmek de bütçeyi zorlayacak. Orijinal yaptırılmayanlar ise daha çabuk kırılmaya müsait olduğu için sen sen ol telefon satın almadan kabını hazırla!

Telefon Kabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Steve Jobs bu soruya elbette ilk olarak tasarım cevabını verirdi. Fakat bizim sana önerimiz telefon kabı seçerken ilk etapta malzemesine dikkat etmen gerektiği olacak. Çünkü iyi bir malzemeden tasarlanmış telefon kabının koruyucu özelliği daha fazladır. Tasarım ve stil ikinci aşama olmalıdır.

En Çok Tercih Edilen Telefon Kapları Nelerdir?


Geçmişte sadece renkli telefon kabı modelleri olduğunu düşünürsek günümüzde farklı model ve özel tasarım telefon kılıfları sayesinden seçim yaparken oldukça zorlandığımızı söyleyebiliriz. Fakat en çok tercih edilen modeller arasında kedi, köpek, tavşan gibi hayvan figürlü telefon kabı modelleri ve burç simgeli telefon kılıfları olduğunu belirtmek isteriz. Bu modellerin yanı sıra son yılların gözdesi neon renkli telefon kılıfları da özellikle kadınlar tarafından tercih edilen modeller arasında. Minimal tarzı sevenler ise mermer desenli telefon kabı veya meşe, çam, ceviz ağacı görünümündeki telefon kaplarını satın alabilirler. Pop art ya da modern bir dokunuş arzu edenlere ise Charlie Chaplin, John Lennon, Audrey Hepburn ya da Frido Kahlo kapaklı telefon kabı modellerini öneriyoruz.

Telefonu En İyi Koruyan Telefon Kabı Modelleri Nelerdir?


Telefonları en iyi koruyan telefon kabı modelleri cüzdanlı ya da kapaklı telefon kabı modelleridir. Cüzdanlı telefon kabı modelleri telefonun tamamını kapladığı için düşme ve çizilmeye karşı en iyi korumayı sağlar. Kapaklı telefon kapları ve çekmeli telefon kılıfı modelleri ise telefon hiç görünmeyeceği için dezavantaj gibi dursa da telefonuna gözü gibi bakanların ilk tercihi olmaya devam edecek. Bu üç telefon kabı modelinin dezavantajı ise tasarım bakımından diğer telefon kabı çeşitlerine göre yeterince ilgi çekici olmaması.

Hem tasarımı güzel olsun hem de telefonunu korumasını istiyorsan silikon telefon kılıfı ya da ultra korumalı telefon kılıflarını tercih etmelisin. Silikon telefon kabı hem model, hem de renk çeşitliliği ile özellikle kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Yumuşak silikondan üretildiği için telefonun arka kasasını ve kenarları darbelere karşı korur. Fakat ön camını koruyamaz. Ön camının da kısmen korunmasını istersen de ultra korumalı telefon kılıfı tercih etmelisin. Çünkü ultra korumalı telefon kılıfları dışı sert kauçuk, içi ise silikon malzemeden üretildiği ve ekran tarafında da çıkıntı olduğu için düşürmelere karşı da kısmen koruyucu özelliği bulunur.

Bütçenin büyük bir kısmını ayırdığın telefonunu düşme çizilmelere karşı riske atmak istemiyorsan sen de telefon kabı kullanmalısın. Eğer hala telefon kılıfı çeşitlerini incelemediysen zaman kaybetmeden birbirinden renkli ve özel tasarım telefon kabı modelleri ve fiyatlarını araştırmak için doğru yerdesin. Elini çabuk tut, bütçene uygun olanları tükenmeden hemen al!