Yaz aylarının ve son birkaç sezonun vazgeçilmezi terlikler en güzel tasarımlarıyla Zet.com’da Her tarzda ve stile uygun terlik modelleri burada! İncelemeden bu yaz ne giyeceğine karar verme.

Detaylı Filtrele

14ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Yaz gelince babetlere ve spor ayakkabılara elveda diyerek açık ayakkabılara geçiş yaparız. Aslında yaz demek terlik demektir. Fakat çoğu zaman tatil bölgeleri dışında terlik giyemezdik. Ta ki ünlü markaların son birkaç sezondur şehir hayatında bile terlik giymememizi sağlayacak modelleri tasarlamasına kadar. Artık terlikler eve ve yazlık mekanlara hapsolmaktan kurtuldu!

Geçmiş zamanlarda ev içinde giyilen terlikler bile şıktı... Günümüzde ise şıklığın yerini rahatlık aldıkça terliklerin topukları kayboldu. Peki, her topuklu terlik rahatsız mı? Tabi ki hayır. Aksine ortopedik terlikler topuklu ya da topuksuz fark etmez rahatlığı garantidir. Artık terlik seçimi yaparken stil veya rahatlık arasında seçim yapmana gerek kalmadı. Her ikisini de bulabileceğin harika tasarımlar bit tık uzağında...

Kadınlara Özel Terlik Çeşitleri
Kadın ayakkabı modellerinin çeşitliliği gibi terliklerin de çeşitliliği oldukça fazla. İster parmak arası, ister bantlı istersen de topuklu... Ayak yapına ve stiline uygun terlik modelleri arasından istediğini seçmekte özgürsün. Jean veya eteklerinin altın hem rahat hem şık bir görünüm için kalın topuklu bantlı terlik modellerini tercih edebilirsin. Hem şık hem de rahat modeller için parmak arası simli terlik modelleri, sadece rahatlık içinse iki sıra bantlı ortopedik terlik modellerini giyebilirsin.

Erkeklere Özel Terlik Modelleri Nelerdir?
Son yıllarda ayağı çirkin ya da güzel olan her erkek parmak arası terlik giymeye başladı. Rahatlığının vazgeçilmez olduğunu biliyoruz ama her ayak yapısı için uygun mu parmak arası terlikler? Aslında hayır. Parmak arası terlikler giyerken ayak yapını göz önüne alırsan doğru seçimi yapabilirsin. Örneğin taraklı bir ayağın varsa ve mutlaka parmak arası terlik giymek istiyorsan terliğinin üst plastiğinin kalın ve ayağını saran cinsten olmasına dikkat etmelisin. Böylece taraklı ayaklarını toparlayabilir. İnce ayak yapısına sahip olan erkekler ise ince ya da kalın bantlı parmak arası terlikler arasında istediklerini seçmekte özgürler.

Uzak Durulması Gereken Terlik Çeşitleri
Çok ağır terlikler ayağını rahatlatmaktan daha çok yorar. Her ne kadar moda olsa bile ağır terliklerden uzak durmalısın. Deri veya nubuk terlikler açık olmasına rağmen koku yapacağı için ıslanmamasına dikkat etmelisin. Eğer çok terleyen bir ayak yapın varsa iki madde uzak durman gereken terliklerdir. Doktor terliği de denen önü kapalı terlikler ise rahat olmasına rağmen ayağı hafifletmediği için alışık değilseniz sokakta giymeni önermiyoruz.

Tüylü Terlik Modelleri
İçi tüylü olan önü kapalı erkek terliği görünümdeki geçen yıl moda olan terlikleri şu an herkesin ayağında görüyoruz. Eğer ev için satın almadıysan bu modeli sokakta giymeni önermiyoruz. Daha çok kış aylarına özgü olan iç tüylü terlik modelleri yazın ayağını terleteceği gibi moda uğruna komik bir görünüm de oluşturur. Stilin vazgeçilmez olduğu kabul ediyoruz ama moda geçicidir. Tüylü terliklerini evde bırak!

Senin için hazırladığımız bu önerileri dikkate alarak terlik çeşitlerini daha farklı bir gözle inceleyebilirsin. Yaz stiline hem şıklık hem de rahatlık katacak terlik modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olanları detaylı inceleyerek satın alabilirsin!