Zet Giyim Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

Özel günlerin en önemli parçası topuklu ayakkabılar her renk, topuk boyu ve model çeşitliliği ile Zet.com’da. Her stile ve tarza uygun şık ve özgün topuklu ayakkabı modellerini hemen incele!

Detaylı Filtrele

11ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Hem gündüz hem de gece rahatlıkla tercih edebileceğiniz topuklu ayakkabılar bir kadının duruşunu değiştiren en önemli aksesuarıdır. Topuklu ayakkabı giydiğinizde sadece duruşunuz ve yürüyüşünüz değil boyunuzdan kıyafeti taşıyışınıza, bacak boyunuzdan giydiğiniz kıyafetin duruşuna kadar her şey değişir.

Topuklu Ayakkabı Seçimi


Topuklu ayakkabı seçerken öncelikli tercihiniz gittiğiniz mekan ve giydiğiniz kıyafet olmalı. Daha sonra boyunuz, bacak boyunuz ve bileklerinizi dikkate göre seçim yapmalısınız.

Düğün, nişan gibi özel günlerde tercih edecekseniz abiye topuklu ayakkabı modelleri arasında bir seçim yapmalısınız. Eskiden siyah renk her kıyafete uyum sağlar ve tercih edilirken günümüzde elbisenin rengi ile aynı renk topuklu ayakkabı giymek öne çıkan trendler arasında. Hatta ayakkabı ve çanta uyumu kuralını bile geçti diyebiliriz.

Uzun elbise giymeyi planlıyorsanız elbisenin etek ucundan ayakkabınızın sadece ucunun görüneceği bilmelisiniz. Aksi halde hem yürüyüşünüzü etkiler hem de görünüşünüzü... Bu hataya düşmeyin! Kısa elbise veya midi boy bir elbise tercih edecekseniz topuklu ayakkabınızı bilekten bağlı modeller arasından seçmemelisiniz. Çünkü bu modeller bacak boyunuzu keseceği için boyunuzu daha kısa bacaklarınız ise daha kalın gösterecektir. O nedenle bu model elbiseler stiletto topuklu ayakkabı modeli giymelisiniz. İnce topukla yürümek sizin için sorun değilse mutlaka ince topuk, zorlanıyorsanız da kalın topuklu ayakkabı öneriyoruz.

Kedi Topuk


Çok uzun boylular eğer topuklu ayakkabı giymeyi seviyor fakat çok dikkat çektiği için giymeye çekiniyorsanız size kedi topuk denen minik topuklu ayakkabıları öneriyoruz. Böylece hem topuklu ayakkabıdan vazgeçmemiş hem de boyunuzu fazla uzatmamış olacaksınız. Kısa boylular ise yürüyebilecekleri kadar yükselmekte özgürler. En yüksek topuklu ayakkabı modelleri onlar için ideal. Tek dikkat etmeleri gereken seçtikleri topuklu ayakkabılar olacak. Kalın bilekler varsa bilekten bağlı modeller ile vedalaşmalılar. Bilekten bağlı modeller sadece normal ve ince bacaklılar için tercih sebebi olmalı. Onun yerine bottie dediğimiz topuklu bot veya stilletto tarzı topuklu ayakkabı çeşitlerinden tercih edebilirler.

Tüm bu önerilerimiz ile en güzel topuklu ayakkabı modelleri arasından farklı stilde ve renkte topuklu ayakkabı çeşitlerini inceleyebilir, farklı tasarımcıların topuklu ayakkabı modelleri ve fiyatlarını arasından sana uygun olanları tarzına ekleyebilirsin.