Zet Giyim Üst

Tunik

Her tarz ve stile uygun güzel tunik modelleri Zet.com’da. sen de stilini yansıtabileceğin farklı tasarımlardaki tunik modellerini incelemeden seçimini yapma!

Detaylı Filtrele

10ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Geçmişte muhafazakar giyimin tekelinde olan tunikler son yıllarda oldukça popüler. Öyle ki podyumlarda bile sık sık rastladığımız bu parça artık siz de kayıtsız kalmayın ve stilinize uygulayın diye kombine etmesi oldukça riskli olan bu parça için öneriler hazırladık.

Tunikler Nasıl Kombine Edilir?


Tunikler geçmiş yıllardan beri tayt ile giyilir fakat bu şık olmaktan oldukça uzak bir seçimdir. Tayt yerine skinny adı verilen oldukça sıkı bir jean ya da deri pantolon ile bir anda çok şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ya da boru paça dediğimiz dar paça ile de hoş bir görünüm yakalarsınız. Özellikle paça boyu bilekte biten pantolonlar ile mevsime göre babet ya da kısa botlar ile günümüz modasına da ayak uydurmanız mümkün.

Tunikleri etek ile giymek başlı başına bir sanattır. Çünkü çok uzun ya da kısa olursa şık olmaktan oldukça uzaklaşabilirsiniz. Etekler ile iki boy tunik giyebilirsiniz. Birincisi kalça hizasında biten tunikler, ikincisi ise önü kısa arkası uzun tunikler. Bir de neredeyse dize kadar inen tunikler vardır ki onları kalem etek ya da çok dar eteklerle giymenizi öneriyoruz.

Tunikleri elbise olarak da kullanabilirsiniz. Hatta son birkaç sezondur tunik elbise modelleri neredeyse tüm vitrinlerde yerini aldı. Fakat elbise olarak giyerken altına giyeceğiniz çorabın kalınlığına çok dikkat etmelisiniz. Ya çıplak bacakla –ki bu her zaman daha hoş görünür- kısa bot ile bohem bir hava yakalayabilirsiniz ya da teniniz hiç görünmeyecek kadar kalın bir çorapla tercih etmelisiniz.

Tunik Giyerken Bunları Yapmayın!Tunikler yıllardan beri belli kalıplar halinde giyilir. Fakat bu kalıplar her zaman doğru mudur, kesinlikle hayır! Örneğin tunik altı tayt giyme furyası diye bir kombin çeşidi vardır ki hangi beden olursanız olun sizi asla şık göstermez sadece giyinmek için giyindiğinizi gösterir. Bu tarz giyinmeyi seviyorsanız evden dışarı çıkmanızı tavsiye etmiyoruz.

Renkli ya da desenli tunik giyiyorsanız altına kesinlik tek renk bir parça giymelisiniz. Aksi halde hem daha iri hem de rüküş olursunuz. Tuniğin rengi açıksa altına koyu renk, koyuysa açık renk tercih edilmeli.

Bir diğer yanlış ise tuniklerin altına boyfriend pantolonu ya da geniş paça pantolonlar giymektir. Paça genişliği tunikle ile kombi edilirken en önemli parça haline gelir. Bol paçalar ile olduğunuzdan en az bir beden daha büyük ve hantal görünürsünüz. Seçim sizim!

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uygun tunik çeşitlerini inceleyebilirsin. Tunikleri satın alırken senin için hazırladığımız ipuçlarını da dikkate alarak tunik modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olanları hemen gardırobuna ekle!