Zet Takı Kolye

Uzun Kolye

Stilini farklılaştıracak uzun kolye modelleri en özel tasarımlarıyla Zet.com’da. Her tarza ve her mevsime uyacak uzun kolye çeşitlerini incelemeden ne giyeceğine karar verme!

Detaylı Filtrele

736ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 13
Tarzına şıklık katacak kolye çeşitleri arasından tasma kolyeler, uzun kolyeler, taşlı kolyeler gibi birçok model var. Fakat önemli olan seçtiğin kolye modeli değil onun sana yakışıp yakışmayacağıdır.

Son yıllarda uzun kolye modası oldukça ön plana çıktı. Peki uzun kolyeler herkese ya da her kombine yakışır mı? Bu soruya dürüst bir cevap istiyorsan cevabımız hayır olacak.

Uzun kolyeleri seçerken yüz şekline ve giydiğin kıyafete göre seçmelisin. Yüz şekline göre seçmezsen seçtiğin kıyafete çok uyumlu olan kolye çeşidi bir anda şıklıktan uzak kalmanı sağlayabilir. Yüz şekline göre seçimini yaptıktan sonra dikkat etmen gereken diğer şey ise tercih edeceğin yaka seçimidir.

Peki, Uzun Kolyeler Kimlere Yakışır?


Oval yüz tipindekilerin artık şanslı olduğunu biliyoruz. Oval yüze makyajdan saça, takı seçiminden gözlük seçimine kadar her şey yakışıyor. Bu kuralı uzun kolyeler de bozmayarak oval yüz tipindekilerin kullanım özgürlüğüne olanak sağlıyor.

Oval yüz kadar yakıştığı diğer bir yüz tipi ise yuvarlak yüz tipindekilerdir. Yuvarlak yüz tipini uzun kolyeler daha uzun ve ince görünmesini sağlayabilir.

Uzun yüz tipi ve kalp yüz tipindekilere ise doğru bir kombin yaptıklarından emin olmadıkça uzun kolye kullanımından uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.

Uzun Kolye Hangi Yaka Modeline Uygundur?


Uzun kolye modelleri risksiz görünse bile aslında kombine edilmesi o kadar kolay değildir. Uyumu yakalamak için en basit yol yaka seçimine göre tercih yapılmasıdır.

Uzun kolye takarken en risksiz seçimler balıkçı yakalar, açık, straplez ve V yakalardır. Balıkçı yakalar boynu tamamen sardığı için dikkati dağıtmak için uzun kolye kullanılabilir. Kıyafette tercih ettiğin renge göre ise gümüş ya da altın uzun kolye seçilmelidir.

Straplez yakalar ile uzun kolye modeli tercih edecekseniz bunu günlük kıyafetlerinizde tercih etmenizi öneriyoruz. Abiye kıyafeti basitleştireceği için uzun kolye takmamalısınız. V yakalarda ise uzun kolyeyi dilediğiniz renkte ve uzunlukta takabilirsiniz.

Askılı bir üst ile uzun kolye takmak isterseniz birkaç tane uzunlu kısalı olan modelleri tercih etmelisiniz. Gömleklerle kullanmayı planlıyorsanız da gömleğinizin düğmeleri mutlaka kapalı olmalı.

Uzun kolyeleri kesinlikle kullanmamanız gereken yaka biçimleri ise kare ve asimetrik yakalardır.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uyan uzun kolyeleri aksesuarların arasına ekleyebilirsin. Tarzına şıklık katabileceğin uzun kolye modelleri ve fiyatlarını arasından sana uygun olanları hemen satın al!