Zet Ev & Yaşam Dekoratif

Saksı & Vazo

Evin havasını bir anda değiştirmek ve çiçeklerini daha şık sergilemek isteyenler için el yapımı vazo ve saksı modelleri Zet.com’da. Senin için seçtiğimiz birbirinden şık modelleri incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

247ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 5

Ev Dekorunda Trend Objeler


Geçmişten günümüze ev dekorasyonunun öne çıkan en önemli parçalarının aksesuarlar olmasının nedeni oldukça basittir. Çünkü her evde mobilya vardır ve genelde salon için düşündüğümüzde oturma ve yemek grubu ve hatta TV ünitesi her evde bulunur. Fakat aksesuarlar evden eve çeşitlilik gösterir. İşte bu nedenlerden dolayı ev dekorunda trend olan parçalar her yıl aksesuarlar arasından seçilir.

2019 yılında ise ev dekorunun trendleri arasında dekoratif vazo ve saksı modelleri, abajurlar, çiçekler ve duvara asılan fotoğraflar olacak. Duvara asılan fotoğrafların hepsi aynı boyutta ve benzer renklerde seçilmiş ve çerçevesinin de aynı materyalden yapılmış olmasına özellikle dikkat etmelisin. Abajurlar ise kitapların üzerinde konsollarda görünecek. Sadece dekor amaçlı olacağı için içine lamba bile takmayabilirsin.

Dekoratif vazo modelleri ve saksı çeşitleri arasından da dilediğin seçimi yapabilirsin. Seçim yaparken dikkat etmen gereken sadece iki unsur var. Birincisi vazo ya da saksı modelini ev dekorunda kullanacağın odanın renklerine uydurmak ya da tam olarak zıt rengini tercih ederek dikkat çekici özellikte olmasını sağlamak. İkincisi ise seçtiğin materyalin ev dekorunun bütünü ile uyum sağlaması.

Ev Dekorasyonunda Dekoratif Saksılar


İster evinin havasını değiştirmek için dekoratif bir objeye ister yeni evini düzenlerken tamamlayıcı bir nesneye ihtiyacın olsun son yıllarda karşımıza sadece farklı boyutlarda ve materyallerde dekoratif saksı modelleri çıkıyor. Hatta özellikle belirtmek isteriz ki beton saksı tasarımları önümüzdeki birkaç yılda trend olmaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle içine sukulent çiçekleri de yerleştirildiğinde oldukça modern bir hava bürünüyor. Sukulent yetiştirmesi kolay bir bitki olduğu için bakımı da uğraştırmıyor fakat sen istersen yapay sukulent ile sadece dekoratif amaçlı kullanabilirsin. Sukulentler için ayrıca üçgen prizma geometrik cam fanus, beşgen piramit saksı ya da damla model saksı tercih edebilirsin.

2019 Dekoratif Vazo Trendleri


2019 yılında ister çiçekli ister çiçeksiz, birbirinden farklı renklerde ya da boyutta dekoratif vazoları salonunda gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. El yapımı vazo ya da ahşap vazo, kesme kristal vazo ya da seramik vazolar arasından ev dekoruna uyan hangisi ise salonunda öne çıkarmak bu yılki ilk işin olmalı.

Geçmişte olsa vazonun içinde çiçek yoksa o vazonun görünür bir yerde olmasına da gerek yoktu. Fakat günümüzde özellikle geometrik ve el yapımı renkli vazoları sergilemek için bir çiçeğe ihtiyacımız yok. Hatta kristal vazo setleri özellikle çiçeksiz sergilenen vazo modelleri arasında bulunuyor. Eğer kahverengi ve ahşap detaylara sahip bir evin varsa ahşap vazo, kütük vazo ya da bakır vazo satın alabilirsin. Fakat ev dekorun daha modern ya da minimal çizgilere sahipse sana kare, silindir, yuvarlak vazo modellerinden birini ya da cam, kesme kristal veyahut seramik vazo modellerini öneriyoruz. 2018 yılında başlayan ve bu yılda devam eden donuk tonlardaki vazo modellerini de tercih edebilirsin. Eğer nereye koyacağın konusunda kararsız kalırsan büyük modelleri yerde küçük modelleri ise dresuar üzerinde sergileyebilirsin.

Ev dekorunda öne çıkarmak istediğin saksı ve vazo modelleri arasından seçim yapmadan önce senin için seçtiklerimizi mutlaka incele. Birinden farklı dekoratif saksı ve vazo çeşitleri arasından bütçene uygun fiyatlı ürünleri satın alarak evinin havasını değiştirebilirsin.