Zet Takı

Vücut Takısı

Vücudunun her yerinde takabileceğin bir aksesuarın olmasını istiyorsan halhaldan vücut zincirine, taçtan geçici dövmelere kadar aradığın tüm vücut takıları Zet.com’da. Hemen incele!

Detaylı Filtrele

546ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 10

Aksesuarını Vücuduna Taşı


Küpe, kolye ve bileklik en bilinen aksesuarlar olmasına rağmen aslında bu üç aksesuar ile sınırlandırmak asla doğru değildir. Özellikle son yıllarda ortaya çıkan bel zincirleri, zincirli omuz askıları, geçmişten günümüze modası hiç geçmeyen yaz aylarının vazgeçilmezi halhallar, geçici dövmeler ve başa takılan zincirli bantlar vücut takılarının başında gelir.

Vücut Zinciri Nedir?


Vücut zinciri genellikle vücudun üst bölgesine takılan ve birkaç zincirden şekiller oluşturularak tasarlanmış vücut takısıdır. Çoğu zaman ince zincirden tasarlanarak boyun bölgesinden başlayan göğüs altında birleşerek sırt bölgesine dönen zincirlerdir. Özellikle yaz aylarında bikini ile sık sık gördüğümüz takıdır.

Bel zinciri ise beli açıkta bırakan bodyler ile tercih edilen ve bel bölgesine takılan vücut takısıdır. Bu vücut takısını takmak için ince belli ve sıfır göbekli olmanı öneriyoruz. Çünkü tüm dikkatler bir anda beline odaklanacak. Bir de omuz askısı vardır ki o omuzdan başlayarak kolun dirsek bölümüne kadar olan şekilli zincirlerden tasarlanır.
Son zamanların ünlü festivalleri ile 70’lerde moda olan başa takılan zincirler de bohem bir tarz yakalamak istediğinde harika bir seçenek olacaktır.

Vücut Zinciri ile Nasıl Kıyafet Giyilmeli?


Vücut zincirlerinin belirli bir zamanı yoktur fakat en çok yaz aylarında kullanıldığı görülür. Bunun en büyük nedeni yazın daha rahat kıyafetler giyiliyor olmasından kaynaklanır. En çok tercih edilen kıyafette bikinilerdir. Çünkü bu şekilde vücut zinciri zarif bir bicinde kendini gösterebilir.
Bel zinciri ise yaz kış takılabilir. Eğer göbeğine güveniyorsan kısa üstler ile beline takabilir, dar ve şık bir elbise ile kemer yerine kullanabilir ya da gömleklerin üzerine takmayı tercih edebilirsin. Bu konuda vücudun elverdiği sürece özgürsün.

Geçici Dövmeler ile Dilediğin Figüre Sahip Ol!


Eğer sen de dövme yaptırma hayali kuruyor fakat sıkılırım düşüncesi ile sürekli vazgeçiyorsan geçici dövmeler hevesini almana yardımcı olabilir. Veyahut en büyük problem cesaret edememek ve yaptırmak istediğin yere yakışıp yakışmayacağını düşünmekse, geçici dövmeler ile denemeler yaparak gerçek bir dövme için cesaret toplayabilirsin. Üstelik geçici dövmenin normal ciltlerde en fazla 2-3 hafta kalıcılığı olduğu için beğenmediğin zaman kolayca çıkartabilirsin. Hayvan figürlerinden bisiklete, yazı ve harflerden renkli sembollere kadar aradığın tüm geçici dövmelere buradan ulaşabilirsin.

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Halhal Modelleri


Bahar aylarında başlayan ve yaz aylarında doruğa çıkan halhallar yıllardır modası geçmeyen aksesuarlar arasındadır. Uğruna şarkılar bile yazılan halhal modelleri oldukça fazladır. El yapımı etnik modellerden altın ya da gümüş modellere, 2018 yazında trend olan deniz kabuğu halhal modelinden otantik model halhallara birçok seçeneğin vardır. Seçim yaparken tek yapman gereken şey sade ve zarif mi, trendleri yakalayan mı, modası hiç geçmeyen bir tarz mı yoksa gösterişli bir halhal istediğine karar vermek.

Senin için seçtiğimiz tüm vücut takıları ve modelleri burada. Bütçene uygun olan modelleri inceleyerek hemen satın alabilirsin.