Zet Takı Broş

Yaka Broş

Modası asla geçmeyecek olan yaka broşları hem kadınlara hem de erkeklere özel seçenekleri ve en güzel çeşitleriyle Zet.com’da. stilini bir anda değiştirecek olan yaka broşlarını incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

178ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 3

Modası Geçmeyen Aksesuar: Yaka Broşları


Çok eski yıllardan günümüze gelen ve modası asla geçmeyen bir aksesuardır yaka broşları. En sade kıyafeti bile bir anda göz alıcı ve şık bir kıyafete dönüştürebilme gücü ile tarzının dikkat çekici olmasına yardım eder. Hatta broş takanların stili takmayanlara göre daha özenli görünür. Sanılanın aksine de yaşlı aksesuarı asla değildir. Bu kanıya geçmişte takılan değerli taşlı broş modellerinin sebep olduğunu düşünsek de yaka broşları aslında şık ürünler olmasından ziyade hikayesi olan aksesuarlardır. Hatta yaka broşu le bildiğimiz broşlar birbirinden farklı aksesuarlardır.

Yaka Broşları ile Broşlar Arasındaki Farklar Nelerdir?


Broşlar çok eski zamanlardan günümüze gelen şık aksesuarlardan biridir. Genellikle değerli taşlardan tasarlanan ve takıldığında statü sembolü olan broşlar geçmişte, özellikle Osmanlı zamanında erkekler tarafından da tercih edilse de günümüzde sadece kadınlar kullanmaktadır. Takıldığı yerler ise değişkenlik gösterir. Günümüzde en çok şallarla kullanılan broşlar geçmişte elbiselerin yaka ve göğüs bölümüne takılırdı. Yaka broşları ise genellikle yakaya takılan ve günümüze ayak uyduran eğlenceli bir aksesuardır. Aklına gelebilecek her türlü figürün tasarımı vardır. Burçlara özel yaka iğneleri, süper kahraman broş modelleri, Türk film artistlerinin çizimlerinden tasarlanan broşlar, eğlenceli yaka pinleri, taşlı yaka iğnesi modelleri ve zincirli yaka broşu modelleri ile oldukça çeşitlidir. Bu kadar seçenek arasından senin tarzına en uygun olan tasarımı seçtiğinde rahatlıkla yaka broşunu aksesuar olarak kullanabilirsin. Bilinenin aksine sadece kadınlar değil erkeklerde yaka broşları takabilir hatta takıyorlar.

Erkekler Yaka Broşunu Nasıl Kullanır?


Stil sahibi baylar için yaka iğnesini gömlek yakalarında ya da kravatlarında kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Ceketlerin yaka kısmında da şık dursa da ilk kullanım yeri gömlekler olmalı. Ofis stilini tamamlamak için tercih edeceksen eğlenceli broşlar yerine yaprak yaka iğnesi, seramik hayvan veya şekil figürü ya da origami broş modellerini tercih etmelisin. Özel hayatında ise Star Wars temalı broşlardan John Snow’un portresi olan broşlara, astronot ve uzay temalı yaka pinlerinden süper kahraman figürlü broşlara kadar tarzına uyan bir yaka iğnesi modeli seçebilirsin.

Yaka İğnesi Nasıl Kullanırdır?


Sade bir kıyafeti bir anda değiştirme gücüne sahip olan yaka iğnelerinin kullanım alanları genellikle yakalardır. Özellikle gömlek yakaları yaka broşlarının en fazla kullanıldığı yerdir. Üstelik en yakışan yeri de orasıdır. Çift broşlu ve birbirine zincir ile bağlı olan zincirli yaka iğneleri gömlek yakaları için en çok tercih edilen aksesuardır. Üstelik tercih edeceğin stili göre de ürün seçebilirsin. Özel hayatında eğlenceli yaka pinlerinden oluşan meyve sebze pini, bulut şimşek pini ya da kahvaltı pinlerini, daha klasik giyinmen gereken iş hayatında ise çift yapraklı zincirle bağlı olan yaka broşu ya da seramik kuşlu yaka broşlarını stiline ekleyebilirsin.

Vintage seviyorsan retro antik broş modelleri senin için biçilmiş kaftandır. Bu tarz yaka iğnelerini ise gömleğinin yakasını kapatıp tam olarak yaka düğmesinin üzerine takmalısın.

Sen de yaka broşlarına tutkuyla bağlı bir stile sahipsen ya da dolabına katmayı planlıyorsan senin için seçtiğimiz burçlara özel yaka iğnelerini, taşlı modelleri, kurbağa, kuş ya da baykuş gibi hayvan figürlü yaka broşlarını ve daha fazlasını uygun fiyat avantajı ile burada bulabilirsin. İncelemek için hemen tıkla!