Zet Takı

Yüzük

İddialı, günlük, kalın ya da ince! Kadınların en sevdiği aksesuarlarından olan yüzük modelleri farklı tasarım ve ürün çeşitliliği ile Zet.com’da. Tüm ürünleri incelemeden seçimini yapma!

Detaylı Filtrele

329ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 6
Kadınların en fazla kullandığı aksesuar olan yüzükler her daim kullanılabildiği için seçim aralığı en fazla olan ürünlerdir. Eski zamanlarda sadece yüzük parmağına takılan yüzükler günümüzde her parmağa takılarak ve hatta aynı parmağa bile fazla takılan yüzük modelleri ile seçim aşamasında aklımızı oldukça karıştırmaktadır.

Son zamanlarda özellikle eklem yüzükleri olarak adlandırılan yüzükler oldukça trend olmuş durumda. Kullanım şekli biraz zor olsa da her renk ve stile uyan bir modeli olduğu için her parmak yapısına göre seçim yapılabilir.

Hangi Parmaklara Yüzük Takılır?


Klasik yüzük takma stili olan yüzük parmağına yüzük takılır cümlesi artık neredeyse kullanılmıyor. Genellikle orta parmağa ve baş parmağa da takılan yüzükler özellikle Aşk-ı Memnu dizisi ile başlayan işaret parmağına da yüzük takma modası ile tüm parmaklara yayıldı. Artık sadece farklı olanlar değil, herkes tercih etmeye başladı. Son iki yılda ise baş parmağın eklem noktasında tercih ediliyor.

Fakat eklem yüzüğü kullanırken de dikkat etmen gerekenler var. Kullanım kolaylığı için eklemlere takılan yüzükler daha ince ve zarif yüzük modellerinden seçilmeli. Fakat gösterişli modeller de oldukça dikkat çekicidir.

Artık sadece yüzük parmağına yüzük takılmadığı için yüzük seçimi yaparken parmak biçimine dikkat etmek gerekir.

Parmak Biçime Göre Yüzük Nasıl Seçilir?


El yapısına ve parmak biçimine göre yüzük seçimi yaparsan hem daha şık hem de daha zarif görünürsün.

Kalın ve kısa parmaklara sahipsen büyük taşlı yüzükler ve kalın yüzük modelleri sana göre değil. Bu tarz yüzükleri seçtiğinde ellerin olduğundan geniş, parmaklarınsa kalın görünecektir. Oval, yuvarlak taşlı ve ince veya orta kalınlıktaki yüzük modelleri tam sana göre. Özellikle oval taşlı yüzükler parmaklarını daha uzun gösterecektir.

Uzun ve ince parmaklara sahipsen çok şanslısın demektir. Büyük taşlı modelleri kalın yüzük modelleri, ince yüzük modelleri, serçe parmağa takılan yüzük modelleri hepsi senin için uygun ve seçeceğin model tamamen zevkine uygun olanlardan tercih edebilirsin.

Senin için önerdiğimiz bu yüzük çeşitleri arasından sana göre olan modelleri inceleyerek seçimini yapabilirsin. Zet.com’da bulunan farklı tasarımdaki yüzük modelleri ve fiyatları arasından sana uygun olan modelleri tarzına ekleyebilirsin.